17 kwietnia 2011 – Zbiórka podpisów w związku z akcją „Przypomnijmy o Rotmistrzu”

Kilka okołopołudniowych godzin Niedzieli Palmowej członkowie Małopolskich Patriotów spędzili na krakowskim Rynku zbierając podpisy pod petycją o ustanowienie 25 maja europejskim dniem Bohaterów Walki z Totalitaryzmem.

Nasza obecność i jej cel wzbudził żywe zainteresowanie przechadzających się po Rynku ludzi. Dwujęzyczne ulotki informujące o postaci Rotmistrza Pileckiego cieszyły się dużym zainteresowaniem nie tylko naszych rodaków. Za symboliczne należy uznać, że pierwszy podpis pochodził od pary niemieckich emerytów z Hamburga. Inicjatywa jest ogólnoeuropejska toteż staraliśmy się dotrzeć również turystów spacerujących po okolicy ( udało nam się zbrać podpisy ludzi z Walii, Niemiec czy Szkocji ). W przeważającej ilości pod petycją podpisywali się krakowianie, jednak nie zabrakło również podpisów z innej części Polski ( Warszawa, Wrocław, Bielsko-Biała, Poznań czy mniejsze małopolskie miejscowości ). Lista podpisów stanowi przekrój naszego społeczeństwa. Od nastolatków przez młodych rodziców z dziećmi czy braci zakonnych po emerytów.

Cieszy również, że kilka osób znało już postać Rotmistrza, a reszta z chęcią wysłuchiwała naszych słów o nim.

Udało nam się zebrać ponad 100 podpisów i rozdać około 1000 ulotek. Oczywiście była to pierwsza tego typu akcja, więc wzbogaceni o doświadczenia wierzymy, że następnym razem listy zapełnią się jeszcze większą ilością popierających tą inicjatywę.

 relacja: Hamas

zdjęcia: Michał Tyrpa

inne relację:

http://mementomori.salon24.pl/299107,przypomnijmy-o-rotmistrzu-w-niedziele-palmowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *