Aktywna majówka ( 1 – 5 maja )

1560732_205994502934821_66355572_n

Czas tzw. długiego majowego weekendu / majówki polecamy spędzić aktywnie patriotyczno-historyczno-muzyczno-narodowo.

1 MAJA


Zbieramy się o 12:45 pod Adasiem by udać się na organizowaną przez NOP. Po akcji zapraszamy na integracyjnego grilla z atrakcjami 😉

1

WYDARZENIE NA FB

 

2 MAJA


Zapraszamy na wspólny wyjazd do Katowic na Marsz Powstańców Śląskich. Wyjazd z RDA. Zbiórka 13:50. Powrót w godzinach wieczornych po koncercie. Przejazd w dwie strony: 12 – 16 PLN. Bilet na koncert 30PLN.

2

WYDARZENIE NA FB

3

WYDARZENIE NA FB

3 MAJA


Tym razem dzień w Tarnowie. Zbieramy się o 12:35 na RDA. Jedziemy na mecz i marsz Konstytucji 3-ego Maja. Normalny przejazd w dwie strony i bilet na mecz = 40PLN ( ulgowe bilety taniej ). Powrót po marszu.

4

WYDARZENIE NA FB

5

WYDARZENIE NA FB

5 MAJA


Polecamy kolejne z cyklu spotkań organizowanych przez Wiślackich Patriotów. Za organizatorami:

Już w poniedziałek 5 maja, po długim weekendzie, kolejna odsłona wiślackich spotkań z historią.

 

Wykład zapowiada się ciekawie przynajmniej z dwóch powodów: po pierwsze, w rolę prelegentów wcielą się dwie znakomite osobistości – tym razem o przeszłych wydarzeniach opowie nam ich naoczny świadek, żołnierz Narodowej Organizacji Wojskowej i Armii Krajowej, pan porucznik Wacław Szacoń (o tym, jak bardzo nietuzinkowa to osoba, niech zaświadczą odznaczenia, którymi został uhonorowany „za bohaterskie czyny i dzielne zachowanie się w walce” : Krzyż Niepodległości, Srebrny Krzyż Zasługi z Mieczami i dwukrotny Krzyż Walecznych, do tego odznaczony medalem „70 lecia Narodowych Sił Zbrojnych” i kawaler Oficerskiego Krzyża Odrodzenia Polski (!!) a także – co chyba najbardziej wymowne – skazany w 1949 roku na poczwórną karę śmierci (!!!), zamienioną na dożywocie – z więzienia wyszedł w 1956 roku… ).

Towarzyszyć mu będzie znakomity historyk i publicysta, pracownik Instytutu Pamięci Narodowej – pan Jarosław Szarek, autor i współautor szeregu publikacji dotyczących historii najnowszej naszej Ojczyzny, m.in. Sprawa Stanisława Pyjasa (2001), Polska. Historia 1943–2003 (2003) czy Komunizm w Polsce (2005), prywatnie mąż pani dr Joanny Wieliczki-Szarkowej, autorki tak znanych tytułów jak choćby niedawno wydane Żołnierze Wyklęci. Niezłomni bohaterowie czy Wołyń we krwi 1943.

Taka obsada to gratka dla wszystkich fascynatów historii – w zasadzie wszelka dalsza rekomendacja najbliższego spotkania jest zbędna. Dodamy jednak, że tym razem formuła spotkania będzie nieco bardziej otwarta niż miało to miejsce do tej pory – dlatego liczymy na Waszą obecność i żywą dyskusję – już w poniedziałek, 5 maja, o godzinie 18 w salce na obiektach TS Wisła. Do zobaczenia!
Wiślaccy Patrioci

Zachęcamy do udziału w każdej z w/w inicjatyw bądź w poszczególnych. Na akcjach dostępne nasze gadżety ( wlepki, smyczki, badziki ).