15 lipca 2012 – Marsz Grunwaldzki

W niedzielne lipcowe popołudnie postanowaliśmy wesprzeć inicjatywę małopolskiego okręgu MW i wziąć udział w organizowanym przez nich Marszu Grunwaldzkim.

Na miejsce startu docieramy grupą liczącą 15 osób członków i sympatyków MP z dwoma banerami. Oprócz nas w marszu bierze udział kilku Wiślaków, liczna grupa Dębickich Patriotów z flagą, przedstawiciele Ligi Obrony Suwerenności czy paru członków krakowskiego ONR oraz ludzie niezrzeszeni.

Po wymarszu z placu Inwalidów kierujemy się Karmelicką na Rynek by następnie dotrzeć Floriańską pod Pomnik Grunwaldzki. W samym marszu bierze udział około 80 osób lecz niestety przez mnogość nowych dość długich hasło-przyśpiewek, tylko przednia część pochodu skanduje je za prowadzącym.

Po okolicznościowym przemówieniu przedstawiciela MW na placu Matejki odśpiewane zostają w asyście biało-czerwonych ( i jednej zielonej…. 🙂 ) rac, hymn państwowy i Rota.

Po oficjalnym rozwiązaniu marszu intonujemy w kilkanaście osób ” Gwiazda Biały, Orzeł Biały”, które podłapują przybyli Wiślaccy Patrioci. Reakcją grupki działaczy pewnej ogólnopolskiej organizacji są przytłumione słowa o klubie z ulicy Kałuży, które milkną po wyśmianiu ich przez jedną z naszych działaczek… 🙂

 

 

Dziękujemy za zaproszenie na marsz i do zobaczenia, miejmy nadzieję w liczniejszym gronie, za rok.

Relacja filmowa:

http://www.program7.pl/marsz-grunwaldzki-w-krakowie/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *