4 stycznia 2014 – VI patriotyczna pielgrzymka kibiców – Częstochowa

Pierwszą sobotę 2014 roku postanowiliśmy przeznaczyć na duchowe naładowanie sił na cały rok pracy.Częstochowa1

Częstochowa3

Do Częstochowy ruszamy rano busem z Krakowa w 4 osoby. Po półtorej godziny docieramy na miejsce i od razu udajemy się w stronę Jasnej Góry. W całym mieście widać już mniejsze lub większe grupki kibiców. Po przywitaniu się ze znajomymi z Wiślackich Patriotów i innymi kolegami z Wisły, mając jeszcze sporo czasu do mszy zdzwaniamy się ze znajomymi z Narodowego Tarnowa. W nieodległej kawiarni omawiamy plany tarnowskie, krakowskie jak i wspólne na bliższą i dalszą przyszłość.
Częstochowa2
Msza i długie, mocno patriotyczne kazanie utwierdzające zebranych w słuszności naszej walki o Polskę na pewno wszystkim utkwiły mocno w pamięci. Po mszy nastąpiło poświęcenie banerów, barw i zebranych. Również nasz mający 2 miesiące baner został poświęcony co jak wierzymy pozwoli nam szczęśliwie z nim pojawiać się na różnych akcjach w tym roku. Następnym punktem programu jest wykład Pana Leszka Żebrowskiego i prezentacja wybranych stowarzyszeń patriotycznych. Po godzinie 17:00 następuje na Wałach Jasnogórskich prezentacja flag klubowych i patriotycznych połączona ze specjalną oprawą z okazji 70-lecia wybuchu Powstania Warszawskiego i wielkie racowisko.
Częstochowa4
Ostatnim punktem oficjalnego programu jest koncert Tadka, który jednak odpuszczamy i udajemy się z kolegami z Białegostoku do lokalu. Po odprowadzeniu znajomych do pociągu czeka nas nadspodziewanie długie oczekiwanie na powrót do Krakowa. Ostatecznie zmęczeni, ale zadowoleni z całości oprawy pielgrzymki, docieramy przed 6 do domów.

Najliczniejsze delegacje klubowe to zdecydowanie Legia, Śląsk i Lechia. Z klimatów narodowych, oprócz wspomnianych kolegów z Narodowego Tarnowa, widoczne również osoby z Narodowej Dębicy ( pod patriotyczną flagą Wisłoki ) czy osoby z Bydgoskiej MW.