29 sierpnia 2010 – 61. rocznica śmierci Adama Doboszyńskiego

W niedzielne popołudnie, pod bramą Cmentarza Rakowickiego, było więcej ludzi niż zwykle. Ubrani w jednolite koszulki patrioci z MP wraz z członkami organizacji Front Błyskawicy i osobami niezrzeszonymi, zebrali się aby uczcić pamięć porucznika Adama Doboszyńskiego.

Spotkaliśmy się z wielką życzliwością i sympatią starszych ludzi. Warto zacytować też słowa pewnego weterana, który umilił nam czas czekania przed cmentarzem :
„Chłopcy, bądzcie odważni, bądzcie patriotami, nie wstydźcie się polskości”

Jako że cmentarz jest ogromny mieliśmy małe problemy ze znalezieniem grobu, a właściwie tablicy upamiętniającej tego wielkiego patriotę. Po około 10 minutach poszukiwań dotarliśmy na miejsce. Złożone zostały kwiaty, zapłonęły znicze. Na cmentarzu rozbrzmiał hymn narodowy – Mazurek Dąbrowskiego. Gdy minęła chwila zadumy, zostały wykonane pamiątkowe zdjęcia. Na tym dzień dla Małopolskich Patriotów jak i zaprzyjaźnionego FB się nie skończył. Nasza liczna grupa udała się w krótki marsz, którego celem była ulica Świętej Anny, miejsce gdzie mieszkał Doboszyński. Krótkim przemówieniem, kolega Michał, przypomniał wszystkim o historii Porucznika. Ponownie zapłonęły biało czerwone znicze.

Jak to zwykle bywa, po części oficjalnej nastał czas na tą nieoficjalną. Wszyscy udaliśmy się do pobliskiej knajpy, aby trochę odpocząć i zintegrować się z naszymi gośćmi.

Relacja: Filip / Zdjęcia: Ola

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *