25 września 2010 – Piesza wycieczka śladami „Twierdzy Kraków”

Dnia 25 września odbyła się kolejna, druga już piesza wycieczka, tym razem szlakiem Twierdzy Kraków.

Po pierwszym bardzo udanym wypadzie do Tyńca, odwiedziliśmy 3 forty z jej południowej części tj:

nr 52 1/2 S „Skotniki”
nr 52 1/2 N „Sidzina”
nr 52 „Borek”

Ruszyliśmy z Borku Fałęckiego by po niecałych 40 minutach dotrzeć do pierwszego fortu na naszym szlaku: nr 52 1/2 S „Skotniki”. Był to najmniejszy fort na naszej trasie jednak w środku zastaliśmy dwie metalowe kopuły wież pancernych z zachowanymi po dziś dzień napisami: E SKODA PILSEN 1898 S51.

 Po zwiedzeniu całego obiektu, jak również spalonej drewnianej chatki znajdującej się obok niego, udaliśmy się do znajdującego się obok fortu nr. 52 1/2 N „Sidzina”. Fort jest w bardzo dobrym stanie i aktualnie mieści się w nim archiwum Urzędu Miasta Krakowa.

Ostatnim fortem, który zwiedziliśmy tej słonecznej soboty był fort nr.52 „Borek”. To zdecydowanie największy ze zwiedzanych prze nas fort. Samo przejście niezwykle ciemnym ( naz szczęście rozświetlonym flarą ) wewnętrzym korytarzem zajęło nam dobre kilka minut.

Potem nastąpił czas na odpoczynek i długą zabawę ASG, a dla bardziej ciekawskich czas na penetracje jak się z początku zdawało niedostępnych rejonów fortu. Niestety część osób przypłaciła tą ciekawość koniecznością gruntownego czyszczenia przede wszystkim swego obuwia… 😉

Ogólnie w naszej wycieczce wzięły udział oprócz samych członków MP, dwie osoby z Frontu Błyskawicy jak również kilku naszych znajomych, dając ogólną liczbę około 20 osób.

Temat odkrywania uroków krakowskiej twierdzy napewno powróci w kolejnych pieszych wycieczkach organizowanych przez nas, na które już teraz serdecznie zapraszamy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *