25 maja 2013 – Krakowski Marsz Rotmistrza

W sobotę po raz kolejny wzięliśmy udział w marszu ku czci Rotmistrzowi Pilickiemu ( 2 poprzednie współorganizowaliśmy ). W tym roku krakowski marsz nie odbył się jak w zeszłych latach w rocznicę urodzin Rotmistrza, a w dniu jego zamordowania w komunistycznej katowni na Rakowieckiej.DSCN0170

DSCN0192

Zgodnie z prośbami organizatorów na marsz udajemy się bez widocznych emblematów naszego stowarzyszenia, a jedynie z okazjonalnym banerem. Podczas przemarszu spod bazyliki Mariackiej, Piłsudskiego do Parku Jordana pod popiersie Rotmistrza, sporadycznie wznoszone były standardowe na tego typu marszach hasła. Po dotarciu do Parku następują odczyty i złożenie kwiatów.

DSCN0196 DSCN0219

 

Czekając po uroczystościach na tramwaj trafiamy na wyjątkowo nudzących się „stróżów ładu i porządku”, którzy zostali postawieni w stan gotowości w związku z meczem na Kałuży. Nalepienie wlepki kończy się interwencją, legitymowaniem, straszeniem 500 złotowym mandatem ( jakoś trzeba ratować finanse państwa ) dwóch naszych kolegów. Chcąc wpisać się w irracjonalność sytuacji rozwijamy baner i zaczynamy krążyć tam i z powrotem po przejściu dla pieszych w akcie protestu… 🙂 Koledzy zostają zwolnieni, a my udajemy się na integracyjne spotkanie. Oprócz członków stowarzyszenia, obecni również nasi przyjaciele ze Śląska i kolega z Narodowego Rzeszowa, którym serdecznie dziękujemy za wsparcie!

Filmiki:

Nasza grupa na początku filmu

i od 2:00