17.IX.2013 – Marsz antykomunistyczny – Tarnów

Na zaproszenie Narodowego Tarnowa, przy niezbyt sprzyjającej pogodzie, wybraliśmy się na obchody upamiętniające wydarzenia sprzed 74 lat- 17.09.1939 r. nie jest datą obcą dla ludzi, którzy dzisiejszego wieczoru zebrali się pod pomnikiem Nieznanego Żołnierza w Tarnowie.
17t2W 4 osoby: 1 z NS + 3 z MP wyruszyliśmy do Tarnowa, po dotarciu na miejsce zauważamy, że na placu przy pomniku są już pierwsi uczestnicy marszu. Im bliżej godziny zbiórki tym więcej młodych ludzi przybywało. Ostateczna liczba uczestników oscylowała w granicach 60-70 osób. W tej grupie, oprócz nas, były osoby z Młodzieży Wszechpolskiej z Tarnowa i Krakowa, ONR-u, jedna osoba z Narodowej Dębicy (której pomagałem trzymać przywieziony baner;)), kibice Unii Tarnów i Glinika Gorlice. Jeżeli kogoś pominęliśmy to przepraszamy;)
17t1
Koło godziny 19.40 marsz ruszył w kierunku Placu Ofiar Stalinizmu, gdzie pod pomnikiem złożono kwiaty, odśpiewano Hymn oraz odpalono race. Po dwóch przemowach nastąpiło rozwiązanie marszu.

Oby więcej takich akcji w naszym regionie małopolskim, widać że młodzi nie chcą godzić się na to co „serwują” im Ci na górze w tv, szkołach. Zdjęcia z marszu pojawią się na dniach, wtedy podamy link do nich.

 Sz. z Narodowa Skawina