16 września 2012 – II Marsz Antytotalitarny i odsłonięcie popiersia „Inki”

Tak jak w zeszłym roku ( I Marsz Antytotalitarny ) i tym razem postanowiliśmy zorganizować w rocznicę agresji radzieckiej marsz pamięci ofiar dwóch totalitarnych katów Polski z września ’39.

Tym razem marsz odbył się w wigilię wydarzeń sprzed 73 lat, z powodu odbywającego się tego dnia, w Parku Jordana, odsłonięcia popiersia kolejnego wielkiego Polaka ( tym razem Polki ), które te obydwa zdarzenia postanowiliśmy połączyć.

Pomimo liczby deklaracji i jakby się wydawało odradzającej się „mody na patriotyzm” ( o czym niedługo osobny artykuł ) frekwencja o wyznaczonej godzinie zbiórki była mizerna.

Po powitaniu pod Krzyżem Katyńskich zgromadzonych ludzi, których z minuty na minutę przybywało, przedstawiciel stowarzyszenia odczytał krótką notkę przypominającą zdarzenia „Września ’39”. Po czym padły słowa wyjaśniające obecność na materiałach reklamujących marsz przekreślonej unio-europejskiej symboliki, oraz apel o czujność wobec antypolskiego establishmentu rządzącego naszym krajem.

Po tych słowach nastąpiło złożenie kwiatów, po którym rozwinęliśmy stowarzyszeniowe biało-czerwonych flagi i sformowaną kolumną około 50 osób ruszyliśmy ulicą Grodzką w stronę Rynku.

Podczas przemarszu ulicą Grodzką, wokół Rynku, a następnie Szewską, Plantami, ulicą Piłsudskiego i al. 3-go Maja, aż pod wejście to Parku Jordana, skandowane były różne hasła. Oprócz tradycyjnych: „Precz z komuną”, „A na drzewach(..)”, „Raz sierpem,(…)”, BHO, „Wielka Polska Niepodległa” i naszych autorskich: „Czarne swasty, sierpy młoty, nie są znakiem patrioty” czy ” Naszym znakiem orzeł biały, on symbolem polskiej chwały”, nie zabrakło przypomnienia w czyich rękach powinno znajdować się Kosovo, co sądzimy o Unii EuroPEJSkiej czy, że w Krakowie nie ma miejsca dla lewicowych oszołomów. Maszerując al. 3-ego Maja przypomnieliśmy również o tym, że: „Gwiazda Biała, Orzeł Biały, to są nasze ideały” i spokojnie rozwiązaliśmy tym krótki marsz przed wejściem do Parku Jordana.

Druga część dzisiejszych uroczystości odbyła się w Parku Jordana. Opis samych uroczystości do przeczytania m.in. TUTAJ.

O postaci „Inki” możecie przeczytać: TUTAJ

Na obchodach stoimy 15 osobową grupą z banerem na czele. Obok nas krakowscy działacze NOP w podobnej ilości z dwoma banerami. Z tyłu kilku krakowskich ONeRowców z dwoma banerami razem z kilkoma działaczami MW. W tłumie porozrzucane kilkanaście osób z krakowskiej Wisły.

Dziękujemy za stawienie się tych, którzy swój patriotyzm nie okazują tylko poprzez założenie koszulki z orłem lub wrzucenie na pejsbuczka, demota o swoim bezgranicznym poświęceniu dla Ojczyzny.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *