16 maja 2015 – 11-ty antypedał

pedaluchy 009

Jak co roku od 12 lat wiosenną porą Kraków stał się miejscem spędu wszelkiego rodzaju dewiantów z różnych stron Polski i zagranicy.

W tym roku w organizację „Marszu w obronie rodziny” włączyli się przedstawiciele Trzeciej Drogi, Młodzieży Wszechpolskiej oraz naszego stowarzyszenia.

Na zbiórce pod Adasiem melduję się 25 członków MP z Krakowa oraz naszego Suskiego regionu. Rozdajemy uprzednio przygotowane tabliczki w kształcie znaku stop zmodyfikowane zamianą napisu – dwójką „pedałujących”. Rozwijamy również przygotowane przez nas płótno okraszone napisem: STOP HOMOPROPAGANDZIE.

pedaluchy 009
Po udzieleniu kilku wywiadów różnym me(r)diom przez przedstawicieli organizatorów i wstępnych słowach skierowanych przez kolegę Filipa z III Drogi formujemy kolumnę marszową u wylotu Siennej na Rynek.

Na przedzie nasze płótno i mały baner organizacyjny, po bokach płótna współorganizatorów, a nad kolumną bardzo liczne tabliczki z „zakazem” i „stopem”, flagi Polski, MW czy ONR.

Szczelnie otoczeni od samego początku kordem ZOMOMilicji Obywatelskiej, dziwnie smutnych przedstawicieli policyjnej prewencji ruszamy Stolarską, Dominikańską, a następnie Plantami w kierunku Wawelu. Nauczeni doświadczeniem lat poprzednich i dobrze pociągani za sznurki prewencjusze blokują nas pod Hotelem Royal. Tutaj stoimy kilkanaście minut głośno i dosadnie zaznaczając nasze niezadowolenie z pracy opłacanej z naszych podatków POlicji. Kolorowy spęd w porozumieniu z przedstawicielami miasta i policji kluczy zmieniając swoją trasę tak aby nie zbliżyć do naszej kolumny.  Będąc w niekorzystnej sytuacji wracamy obstawioną kolumną tą samą trasą na Plac Mariacki. Tu czekamy następne kilkanaście minut, jednak po raz pierwszy w historii tęczowy spęd zmienia trasę i pedałuje po drugiej stronie Rynku omijając Bazylikę Mariacką. Nasza reakcja może być tylko jedna. Kolejne zwarte przemieszczenie się w okolice końcowego punktu ich spędu: Placu Matejki. Niezawodni funkcjonariusze i tym razem blokują nas w odległości 50 metrów od samego Placu Matejki koło Barbakanu. Niezadowoleni z braku efektów prowokacji swoich kolegów w cywilu ( tajnych i nie rzucających się w oczy jak zwykle 😀 ) filmują uczestników w celu późniejszego wyłapania osób używających „niecenzuralnych słów”…

pedaluchy 025

Powolnie wpełzający marsz dewiantów niemiłosiernie rozciągnięty jak zapewne niektóre części ciała jego uczestników został głośno „przywitany” przez nasze zgromadzenie. Marsz zostaje rozwiązany, a jego uczestnicy spędzają resztę dnia w zgodzie ze swoim sumieniem, „umilając” dzień naszym tęczom kolegom… 😉

W samym marszu udział wzięło około 250 osób. Oprócz przedstawicieli organizatorów z III Drogi, MW i MP, również ONR, Radykalne Południe, Sekcja Wu i inni.

Nasza Galeria

Relacja III Drogi

Relacja Gazety Krakowskiej

Relacja Dziennika Polskiego

Filmik KastiTV