14.XII.2013 – MP on Tour – Rzeszów

rzeszów3

Na zaproszenie i w rewanżu za wsparcie naszego marszu dzień wcześniej w Krakowie, udajemy się do stolicy Podkarpacia aby wziąć udział w manifestacji organizowanej przez kolegów z Narodowego Rzeszowa.

rzeszów1

Sama podróż naszą niezawodną, błyskawiczną koleją trwa 4 godziny, co biorąc pod uwagę odległość 160 kilometrów dzielącą nasze miasta jest wynikiem „fantastycznym”. Nasza pięcio-osobowa delegacja nie narzeka jednak na trudy podróży i melduje się na dworcu niemal planowo. Stamtąd szybko udajemy się z naszymi podkarpackimi przewodnikami na manifestację.

rzeszów2„O pamięć dla poległych – o chleb i godność dla dzieci” – oficjalna, dwuczłonowa nazwa marszu jak się później okazało nie była jedynie pustym sloganem. Organizacyjnie całość przedsięwzięcia stała na bardzo wysokim poziomie. Od samej koncepcji i jej realizacji, przez ilość zaangażowanych działaczy dokładnie znających swoje zadania, przez bogatą oprawę wizualną. Bez nieszczerej uprzejmości można stwierdzić, że koledzy z Narodowego Rzeszowa stanowią niedościgniony dla wielu wzór regionalnej organizacji narodowej.

rzeszów3

W samym marszu wzięło udział około 350-400 osób w tym delegacje organizacji: Narodowa Dębica, Dębiccy Patrioci, Patriotyczny Mielec, Młodzież Wszechpolska, Narodowa Łęczna, Narodowy Tarnów. Co do pełnego przebiegu manifestacji głos należy oddać organizatorom, ich relacja tutaj.

Relacje i zdjęcia znajdziecie również na blogach, stronach i profilach w/w organizacji/grup. My polecamy medialne galerie:

GALERIA 1

GALERIA 2

GALERIA 3

Dziękujemy serdecznie za zaproszenie i fantastyczną gościnę po marszu! Gratulujemy również bardzo przyjemnie urządzonego organizacyjnego lokalu! Do zobaczenia na kolejnych akcjach tak u Was jak u nas… 🙂