13.XII.2013 – IV Marsz Pamięci – Idzie Wasze rozliczenie

546981_171098303100468_1936849810_n

Czwarty rok z rzędu w rocznicę wprowadzenia Stanu Wojennego, podjęliśmy się organizacji marszu upamiętniającego jego ofiary i domagającego się rozliczenia czerwonych morderców, którzy zdradzili swój naród.

1450260_714025925274832_982814662_n

W tym roku oprócz tradycyjnych już współorganizatorów z krakowskiej Młodzieży Wszechpolskiej, w organizację marszu włączyli się: Wiślaccy Patrioci ( drugi rok z rzędu ), Narodowa Skawina, Narodowy Tarnów, ONR Podhale i krakowski UPR. Patronat medialny zapewniły portale autonom.pl, narodowcy.net i niezależna telewizja internetowa Program 7. Na marszu nie zabrakło również delegacji z Narodowego Rzeszowa, Narodowego Oświęcimia i wielu zwykłych polskich patriotów.
1499619_714026035274821_237257985_n
Po wstępnym powitaniu zebranych na Placu Matejki, kolumna marszowa solidnie oflagowana banerami organizacyjnymi, okolicznościowymi płótnami jak, biało czerwonymi flagami na kijach i oświetlona pochodniami, ruszyła w stronę ulicy Floriańskiej. Po wejściu na Rynek, tradycyjnie już dla krakowskich manif nastąpił postój przy studzience Badylaka, gdzie przedstawiciel naszego stowarzyszenia odczytał kilka słów do zebranych:

„Od Jałty ten koszmar sowiecki już trwa I z każdym wciąż rokiem narasta”

Ten cytat z pieśni śpiewanej podczas stanu wojennego niestety wciąż pozostaje aktualny. Tak jak to było przez wieki nasi wschodni i zachodni sąsiedzi przy pomocy sprzedajnych mieszkańców Polski ( bo na pewno Polakami nazwać ich nie można ) sycząc niczym żmije sączą swoją propagandę. Próbują Polskę zlikwidować, a Polaków ograbić ze swoich zwyczajów, kultury, tożsamości i dumy. Niestety przytłaczająca większość Polaków biernie patrzy jak dobytek narodowy jest rozgrabiany, jak nasza kultura jest jest co dzień gwałcona zachodnim „postępem”, jak stajemy się niewolnikami na usługach zachodnich panów, którzy łaskawie rzucają nam ochłapy pozwalające nam przetrwać i pracować na ich dobrobyt. Większość ludzi w imię świętego spokoju, nieświadomości sytuacji w jakiej pogrąża się Polska, taniej łatwej rozrywki, strachu przed wyśmianiem woli milczeć i nawet nie myśleć, że można zmienić nie tylko swój los, ale i los całego naszego Narodu i Ojczyzny. Aby do nich to dotarło potrzebni jesteśmy my – młodzi ludzie, którzy wiedzą, że bez poszanowania swojego kraju, z jego trudną historią, ze wspaniałym dorobkiem, z wielkimi ludźmi kultury, nauki, polityki czy wojskowości – nie da się odbudować silnego Państwa prawdziwie dbającego o swoich obywateli.

Tak jak zdradzono nas w ’39, tak jak zdradził naród Jaruzelski 32 lata temu, tak samo nie możemy zapomnieć zdrady lizbońskiej sprzed 6 lat. Dekonstrukcja Państwa polskiego i upodlenie naszego narodu trwa w najlepsze i jeżeli my ludzie nie skażeni sprzedanym układem okrągłego stołu nie zatrzymamy tych procesów, to szczerze nie wyobrażam sobie Polski za lat 20 czy 30. Nie wyobrażam bo tej Polski po prostu już nie będzie.

Jesteśmy świadomymi Polakami – Patriotami, jedyną nadzieją dla przetrwania Polski, a co najważniejsze rośniemy w siłę. Z dnia na dzień, z tygodnia na tydzień, z miesiąca na miesiąc jest nas coraz więcej, otwieramy oczy coraz szerszej grupie ludzi, pokazujemy kłamstwa, machlojki i oszustwa naszej niepolskiej władzy. Oczywiście spotyka nas za to kara z jej strony. Jesteśmy narażeni na zatrzymania, skazywani pod byle pretekstem przez dzieci czerwonych sędziów mordujących swoimi wyrokami patriotów przez kilkadziesiąt lat. Jesteśmy inwigilowani na każdym kroku, nachodzeni w miejscach pracy czy zamieszkania. Narażeni są też nasi bliscy. A wszystko to tylko powinno nam dodawać sił do walki. System wie, że jesteśmy i wie, że stanowimy dla niego realne zagrożenie!

Maszerujemy w tym roku pod hasłem „Idzie Wasze rozliczenie”. Nie idziemy tylko te kilkaset metrów po krakowskich ulicach. Dziś pokazujemy, że nie ma kompromisu. Nie zdradzimy swoich ideałów i za wszelką ceną będziemy dążyli w pierwszej kolejności do rozbicia i ukarania układu toczącego Polskę od kilkudziesięciu lat. Układu nazywanego najpierw PRL-em potem przy udziale zdrajców, którzy sprzedali ideały Solidarności – III RP, teraz stworkiem w ramach Związku Socjalistycznych Republik Europejskich.

Do Was apel polscy patrioci. Kochajcie Polskę, nie dajcie sobie wmówić, że nie warto być Polakiem, że trzeba porzucić swoje przekonania dla zepsutej zachodniej pseudocywilizacji. Rozmawiajcie na uczelniach, w szkołach, w pracy, na ulicach, przekonujcie ludzi do aktywności dla dobra Jej o swojego własnego. Bądźmy aktywni, a czas rozliczenia czerwonej hołoty może się okazać bardzo nieodległy!

1469922_714025798608178_1318087226_n

Następnie ulicą Szewską i Karmelicką dotarliśmy do punktu docelowego naszego zgromadzenia – na plac Inwalidów pod byłą katownię NKWD. Tutaj kolejne słowa do zebranych skierował prezes krakowskiego koła Młodzieży Wszechpolskiej – Paweł Głogowski. Po podziękowania dla zebranych i oficjalnym rozwiązaniu marszu, rozbrzmiały 4 zwrotki hymnu Polski okraszone mini pokazem pirotechnicznym złożonym z rac i stroboskopów.

W samym marszu wzięło udział około 300 osób. Do plusów należy zaliczyć różnorodność skandowanych haseł. Do poprawy na pewno nagłośnienie.

546981_171098303100468_1936849810_n

W części nieoficjalnej podjęliśmy naszych gości z różnych stron Polski w lokalu, gdzie pośród dyskusji, wspólnych śpiewów i ogólnej integracji czas minął nam do późnych godzin nocnych.

Nasz Filmik z Marszu

Filmik kolegów z MW

Galeria Adam P. Foto

Inne relacje:

od Narodowego Tarnowa

od Narodowego Rzeszowa

Galeria Gazety Krakowskiej

Galeria i relacja szechteriady