13 Grudnia 2011 – Marsz Pamięci – Ofiarom Zbrodni Komunistycznych

13 grudnia 2011 roku to już 30-ta rocznica wprowadzenia Stanu Wojennego. W takim dniu należy uczcić ofiary komunistycznych represji. W wielu miastach Polski nacjonaliści zorganizowali swoje marsze. Motywy przewodnie to uczczenie ofiar, sprzeciw wobec rozwiązaniom państwa totalitarnego oraz idea nacjonalistyczna.

Marszu nie zabrakło również w Krakowie. Wydarzenie zarejestrowano na Małopolskich Patriotów oraz Młodzież Wszechpolską. Sprawę oficjalnie wsparli kibice Wisły Kraków. Marsz rozpoczął się o godzinie 19:00 na placu Wolnica. Zebrało się ok. 200 osób. Krótkie przemówienie poruszyło główne problemy Stanu Wojennego oraz odwołało się do niedawnych wydarzeń z 11.11-Warszawa. Marsz ruszył ulicą Krakowską pod Zamek Wawel. Nie brakowało głośnych haseł o charakterze narodowym i antykomunistycznym – m.in. „Bóg, Honor i Ojczyzna” i „Precz z komuną!”. Śpiewano też np. „Tylko idiota głosował na Palikota!” i „Chodźcie z nami – dziś nie biją!”. Pod Krzyżem Katyńskim złożono wieniec. Marsz przeszedł ulicą Grodzką i okrążył rynek. Trasa końcowa prowadziła przez ul. Szewską i Karmelicką aż na plac Inwalidów w okolice dawnych katowni UB/SB i Gestapo. Odbyło się drugie przemówienie dt. Stanu Wojennego, odpalono race i zakończono marsz.

W końcowej fazie akcji uczestniczyło 300 osób co jest dużym sukcesem jak na Kraków. Było wiele różnych osób, a widziane barwy dotyczyły organizacji i ruchów takich jak (alfabetycznie) KL, MP, MW, ONR-P i TSW. W tłumie byli też sympatycy idei AN. Marsz nie był w tym dniu jedyną akcją związaną z 13.12, we wcześniejszych godzinach odbyło się kilka pikiet, m.in. ONR-Młp i NOP. Nie słyszano o przypadkach oczerniania akcji w mediach. Marsz odbył się bez żadnych realnych problemów.

Nasza galeria: http://malopolscypatrioci.org.pl/13-grudnia-2011-marsz-pamieci-ofiarom-zbrodni-komunistycznych-galeria/

Relacje:

http://gazeta-polska.pl/?p=14716

http://www.tvp.pl/krakow/informacja/kronika/wideo/13-xii-2011-godz-2145/5897870

Dodatkowe zdjęcia znajdują się pod adresami:

MJM

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *