11 listopada 2010 – Marsz w Święto Niepodległości

Symboliczną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości ( po 123 latach niewoli ) postanowaliśmy uczcić wybierając się na oficjalne uroczystości organizowane w naszym Krakowie.

Zanim rozpoczął się marsz rozdaliśmy, przede wszystkim najmłodszym uczestnikom obchodów, 100 baloników z naszą symboliką. Uśmiech na ich twarzyczkach daje nadzieję, że z chęcią będą świętowały również za rok.

W pochód spod Krzyża Katyńskiego pod Grób Nieznanego Żołnierza udaliśmy się w zwartej 30 osobowej grupie członków stowarzyszenia ( w jednolitych kurtkach ) i sympatyków.

Oprócz okolicznościowej biało-czerwonej wiązanki z wypisanym na szarfie naszym motto ( złożonej pod Grobem Nieznanego Żołnierza ), stowarzyszeniowego baneru i kilku biało-czerwonych flag na drzewcach, rozwinęliśmy duże płótno w narodowych barwach, które wzbudziło spore zainteresowanie .

W czasie obchodów rozdaliśmy ponad 1000 ulotek opisujących nasze cele i działalność.

Dziękujemy Gazecie Wyborczej za poświęcenie nam sporego kawałka swojej relacji z obchodów 11. Listopada i pragniemy pospieszyć z informacją iż ksiądz Rafał Trytek nie „prowadził” naszej grupy, ani nie znajdował się w najbliższej jej okolicy.

P.S. x. Rafała serdecznie pozdrawiamy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *