10 września 2010 – Msza Św. na Wawelu w miesięcznicę tragedii smoleńskiej

O godz. 17:30 rozpoczęła się msza św. żałobna za ofiary katastrofy samolotu prezydenckiego. Nabożeństwo koncelebrował metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz.

 W Krypcie pod Wieżą Srebrnych Dzwonów na Wawelu odbyło się uroczyste odsłonięcie tablicy upamiętniającej ofiary katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Tablica zamontowana została tam przedwczoraj wieczorem. Wykonano ją z z gładkiego, jasnego piaskowca o wymiarach 184,3 x 127,5 cm. Na tablicy wykuto sentencję: „Corpora dormiunt, vigilant animae” (ciała śpią, dusze czuwają), a poniżej napis: „Pamięci ofiar katastrofy w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 r.” i nazwiska ofiar tragedii.

Następnie w ponad stuosobowej grupie przeszliśmy razem z banerami i tabliczkami z nazwiskami wszystkich 96-ciu ofiar pod Krzyż Katyński. Tam przemówienie wygłosił Pan Mirosław Boruta po czym nastąpiła chwila modlitwy i odśpiewanie „Boże coś Polskę” ( w wielku przypadkach dało się słyszeć nie po raz pierwszy w historii zmodyfikowany wers: „Racz nam zwrócić Panie” ). Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy oraz podziękowania dla zebranych ( również dla jak nas określono „młodych patriotów” ), zakończyły uroczystości.

Serdecznie dziękujemy krakowskiemu klubowi Gazety Polskiej za możliwość wzięcia udziału w tych uroczystościach oraz za spontaniczne słowa pochwał.

Relacja i więcej zdjęć: http://www.polskasocjologia.pl/klub.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *