10.IV.2015 – Protest przeciwko działaniom polskim na ukrainie.

3

Działania ludzi rządzących naszym państwem na niemal każdym froncie coraz bardziej zagrażają resztkom jego suwerenności i zdolności do funkcjonowania.
UPARównież obecna jego polityka odnośnie naszego wschodniego sąsiada oraz napływ jego mieszkańców do Polski budzi w nas coraz większy niepokój. Stąd decyzja o wyrażeniu swego niezadowolenia z relacji polsko-ukraińskich pod konsulatem ukrainy.

Zamieszanie jakie wzbudziła wśród mediów jak i różnej maści chorych osobników ( głównie wirtualnych ) szczerze nas zaskoczyło. Od razu ruszyła lawina krzykaczy pro i antyrosyjskich oskarżających nas to o rosyjską agenturę to znowuż próbujących w nas osadzać sojuszników Putina. Na nic zdawały się rzeczowe tłumaczenia, argumenty, porównania, więc zaczęliśmy zabijać tych internetowych „troli” śmiechem.
3Sama pikieta zgodnie z naszymi oczekiwaniami zgromadziła nieco ponad 80 osób ( sami obstawialiśmy przedział 100-150 ). Ilości ludzi, więc zaskoczyła przede wszystkim:

– dziennikarzy łaknących sensacji ( przezabawne pytanie: „Według fejsbuka miało Was być 6000” ).
– czcicieli upa alarmujących o 6000 rosyjskich agentów, a następnie cieszących się z liczby 60-krotnie mniejszej ( jest to zagrożenie ruska agenturą w Polsce czy nie w końcu? 🙂 ).1

Po rozpoczęciu pikiety odczytano przemówienie określające nasze stanowisko co do postawy polskich władz i wyjaśniające brak naszego poparcia dla współpracy z ukrainą. ( TEKST WYSTĄPIENIA ).

Kolejny głos zabrał kolega Kamil Kupiec z Młodych dla Polityki Realnej. Oprócz głównego tematu zgromadzenia poinformował też zebranych o bieżącej sytuacji Marka Mareckiego.
5

Kończące przemówienie wygłosił przedstawiciel naszej młodzieży. Podczas pikiety skandowane były również hasła antywojenne, antyimperialistyczne ( zarówno wschodnie jak i zachodnie ) i antyukraińskie. 2
W pikiecie oprócz przedstawicieli naszej organizacji udział wzięli członkowie Młodzieży Wszechpolskiej, Obozu Wielkiej Polski, Młodzi dla Polityki Realnej, narodowcy z Zawiercia i zwykli Polacy chcący wyrazić swój sprzeciw.
4Koniec pikiety to minuta ciszy poświęcona ofiarom „Katastrofy Smoleńskiej” – poprzedzona odpowiednim komentarzem i odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego.

Kilka wywiadów do przedstawicieli rożnych mediów i rozchodzimy się do domów by odpocząć przed obfitującym w inne wydarzenia weekendem.

RELACJE MEDIALNE:

DZIENNIK POLSKI

GAZETA KRAKOWSKA

GAZETA WYBORCZA