1 Marca 2012 – Spotkanie o Rotmistrzu Witoldzie Pileckim w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Wspólnie z Stowarzyszeniem Kibiców Wisły Kraków mieliśmy okazję wczoraj zapoczątkować cykl spotkań odkrywających zdarzenia, fakty i ludzi z historii Polski, o których nie usłyszymy czy nie przeczytamy na co dzień w mainstreamowych me(r)diach.

Pierwszego marca w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych mieliśmy okazję wysłuchać historii życia Witolda Pileckiego. Wystąpienie naszego przyjaciela Michała Tyrpy, od lat propagującego postać Rotmistrza, obfitowało w niezliczone ciekawostki i odniesienia do sytuacji Polski i świata wspólczesnego Pileckiemu.

Po godzinnej części wykładowej, okraszonej ponad 200 slajdami, wywiązała się dyskusja w trakcie, której padło kilkanaście pytań do Michała o postać Rotmistrza, jego oprawców, zacieranie pamięci o Żołnierzach Wyklętych, działaniach które można podjąć aby „Przypominać o Rotmistrzu” czy inspiracji jaką dziś można czerpać z postawy „Ochotnika do Auschwitz”.

Na zakończenie Michał od przedstawicielki SKWK dostał miły upominek w postaci wiślackiej koszulki i szalika antykomunistycznego.

Tuż po spotkaniu większość zebranych złożyła swój podpis pod petycją o ustanowienie 25 maja – Europejskim Dniem Bohaterów Walki z Totalitaryzmem. Wielkim wzięciem cieszyły się również szaliki „Żołnierze Wyklęci”, które zostały sprzedane w przeciągu minuty. Będą dostępne już od poniedziałku i jak przypominamy zysk z nich przekazany będzie na organizację w kwietniu II Marszu Katyńskiego w Krakowie.

Samo spotkanie zgromadziło około 100 osób ( wszystkim zostały rozdane ulotki promujące Małopolskich Patriotów jak i akcję Przypomnijmy o Rotmistrzu ). Cieszy szczere zainteresowanie tematyką przez lata zakłamywanej historii Polski. Już dziś możemy obiecać, że to dopiero początek jej odkłamywania.

Relacja SKWK:

http://skwk.pl/wislaccy-patrioci/1215-lekcje-patriotyzmu-z-wisla-czesc-1-witold-pilecki-i-jego-zycie.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *